ניתוח מחיצת אף ותרומתו למראה ולבריאות

ניתוח מחיצת אף – הזדמנות לשיפור מראה ואיכות חיים

כאשר מדברים על רפואה אסתטית שיקומית, אי אפשר לפסוח על נושא מראה האף ותרומתו גם לנושא היופי וגם לנושא הבריאות. האף ממוקם במרכז הפנים ומהווה אחד האיברים הבולטים והחשובים המשפיעים על המראה הכללי שלנו. בחרנו לדבר כאן על נושא ניתוח מחיצת אף בגלל שכיחותה הגבוהה של הבעיה, הגורמת קודם כל לבעיית נשימה והשלכותיה ואשר ניתן באותו הזמן לשפר גם את איכות החיים וגם את המראה.

מחיצת אף עקומה גורמת למספר בעיות

מחיצת אף מצויה במערת האף במרכז והיא בנויה משכבה גמישה ודקה. לעיתים אותה מחיצת אף אינה ישרה אלא יותר עקמומית ועל כן מובילה למגוון בעיות וחוסר נוחות- מכאן שלא פעם אנשים ניגשים לתקן אותה ע"י ניתוח די פשוט. לרוב התלונות היותר נפוצות שנובעות עקב מחיצת אף עקומה נוגעות לזיהומי סינוסים, מיגרנה, חוסר נוחות נשימתית, (שלא פעם מתוארות כ"אף סתום"), בעיות בנשימה ואפילו מגוון בעיות קוסמטיות.

יש פתרון

טוב לדעת שאין לחיות עם אותה חוסר נוחות אלא ניתן לעבור ניתוח ייעודי שאינו מצריך חתך חיצוני כך שלא נשארות צלקות והוא עורך עד כשעה וחצי ולרוב נעשה בליוויי של הרדמה מקומית. לקראת ניתוח מחיצת אף יש לעבור מגוון בדיקות משלימות, יש לדווח על מגוון התרופות הכלליות שנוטלים ויש להתחיל בצום מחצות ועד תחילת אותו ניתוח. בבוקר יש לשטוף את הפנים טרם ההרדמה ולרוב מקבלים תרופות ייעודיות.

בתום הניתוח

לאחר שעוברים ניתוחים שכאלו נהוג לעבור לחדר התאוששות כאשר לרוב נוטים להגיע בהכרה אך עם זאת מעט מנומנמים ומחוברים לעירוי נוזלים, כאשר רק לקראת ערב ניתן לרדת מהמיטה כאשר ההרדמה מתמוגגת. מבחינת כאבים- ניתוחים של מחיצות אף אינם חפים מהם לגמרי, אך כן ניתן לומר שניתוח של מחיצת האף עשוי להגיע עם כאבים קלים באזור הניתוח ואם חשים בהם לאחר ניתוחים שכאלו אין להישאר אדישים, אלא יש להודיע לצוות המטפל.

ניתוח מחיצת אף- הליך שגרתי

כמו כן אם אחד משלושת התסמינים הבאים מתעורר, יש לגלות ערנות מוגברת ולפנות לרופא במידי: הפרעה בנשימה, דימום מהאף או מהפה, עלית חום מעל 38 מעלות. עם זאת תופעות שכאלו אינן נפוצות בעת טיפולי מחיצות אף, אלא לרוב טיפולי ניתוח מחיצות אף מסתכמים באופן מהיר ונטול כאבים, ועל כן כיוון שהרבה נוטים להתלבט האם לעבור ניתוח מחיצות אף, טוב לדעת  שסה"כ מדובר על הליך קליל ופשוט שמצליח באופן מהיר ונטול בעיות להחזיר ללא מעט אנשים את איכות החיים- נשימה יותר נוחה ונעימה, במיוחד כיום כאשר ניתוחים של מחיצות האף מהווים טיפול שגרתי לצד אמצעים מתקדמים.