מילוי קמטים על ידי הזרקת בוטוקס

לשמור על הנעורים עם מילוי קמטים

בעולם המודרני בו תוחלת החיים נמצאת רק במגמת עלייה, עולה הצורך להילחם בתהליכי ההזדקנות של עור הפנים והגוף, לשמור על הנעורים ולהמשיך להיראות צעירים גם בגילאים בוגרים. מילוי קמטים מילוי קמטים על ידי הזרקת בוטוקס הוא טיפול שהתפתח במרוצת השנים בעקבות פעילות שגרתית לאורך השנים של שרירי ההבעה הכוללים את קמטי הכעס, קמטי החיוך, קמטי חשיבה וכן הלאה. לאחרונה השימוש בהזרקות בוטוקס למילוי של קמטים באזור התחתון של הפנים והרפיית שרירי הצוואר התרחב.

מילוי קמטים באמצעות טיפולי בוטוקס

חשוב לציין אומנם כי טיפולי בוטוקס אינם נועדו למלא קמטים סטטיים שהמקור שלהם הוא לא תוצאה של תנועות שרירי הפנים. טיפולי בוטוקס עבור מילוי קמטים הם בעלי תו תקן ואישור מטעם ה- FDA האמריקאי והאירופאי ואושרו גם על ידי משרד הבריאות בישראל. בוטוקס הוא חומר רפואי הכולל חומרים להרפיית השרירים ומוזרק לאזור הקמט ישירות. הוא מנטרל את השריר ומרפה אותו מה שמביא להעלמה של הקמטים. ניתן להזריק את החומר אל אזור המצח ואזורים נוספים בפנים להחלקת קמטים.

טיפולים להצערת עור הפנים

תוצאות טיפולי בוטוקס עבור קמטים הן מיידיות ומחזיקות מעמד לתקופה של ארבעה חודשים. רצוי לחזור על הטיפול לאחר פרק זמן זה ומחקרים מצביעים על כך שהשפעות הטיפולים משתפרות ככל שמדובר בטיפולים מתקדמים יותר. אפשרות נוספת למילוי והחלקת הקמטים בפנים היא פיסול פנים, שיטת טיפול חדשנית ומוצלחת בתחום הקוסמטיקה הרפואית שמטרתה לשחזר את הפנים ולהשיב להם את המראה הבריא והצעיר. השיטה נועדה בנוסף לשחזר את הנפח וקווי המתאר בפנים אשר אבדו במרוצת השנים.

טכניקת הפיסול

טכניקת פיסול פנים איננה כרוכה בהליכים פולשניים וכירורגיים, איננה מלווה בכאבים או בתופעות לוואי דוגמת נפיחויות, ולא מחייבת חבישה בסיומה ומאפשרת במקום לחזור בצורה מיידית לשגרת היום יום. טיפולי הפיסול יכולים להיעשות לצורכי מתן נפח על ידי תכשירים למילוי ושומן עצי או למען הפחתת הנפח על ידי המסת שומן . ישנה אפשרות לשלב בין כמה שיטות טיפול בהתאם למטרה שהוגדרה על ידי המטופל, מצב העור שלו ואיזור הטיפול הנדרש.
 
קראו גם על הצרת היקפים