לימודי קוסמטיקה רפואית

לימודי קוסמטיקה רפואית- מה המשמעות של זה?

העולם שלנו מאופיין מעל לכל במגמה של התמקדות והתמקצעות. תחומים שבעבר נלמדו באופן כללי עברו ספציפיקציה וכיום הם נלמדים כתחום מקצועי ממוקד, מה שמייצר שונות וגיוון בשוק העבודה ודורש  ממי שמעוניין להשתלב בתחומים שונים בו לדעת מראש מהו התחום המסוים שבו היו רוצים להתמקצע. התוצאה של המגמה הזו היא כמובן מקצועיות רבה יותר של נותני השירות ואנשי ונשות המקצוע ולכך נלווית גם תופעה שבה תחומים שונים הולכים ומשיקים זה לזה.

לימודי קוסמטיקה רפואית - ד"ר אירנה צווקרקוסמטיקה, רפואה ומה שביניהם

דוגמה טובה ומעניינת לכך היא הקשר הנרקם בין קוסמטיקה ובין רפואה. עד לפני כמה שנים נהוג היה לחשוב על קוסמטיקה כעל תחום ששייך לעולם היופי בלבד, אולם כיום נוכח ההתפתחויות הרבות בתחום ניתן להבין כי קיים קשר בין קוסמטיקה ובין רפואה ועדות לכך ניתן לראות לא רק במכשור הרב והמקצועי שבו עושות שימוש קוסמטיקאיות אלא גם בשורה של בעיות שבעבר טופלו על ידי רופאי עור ואילו כיום הן מטופלות על ידי קוסמטיקאיות לדוגמא: המסת שומן , מתיחת פנים ללא ניתוח ואפילו ורידים ברגליים

מה עושה קוסמטיקאית רפואית

זה כולל בין היתר בעיות כמו ציפורניים חודרניות, פטריות ושאר בעיות בכף הרגל או בעור הגוף ועוד בעיות נוספות. הדבר מתאפשר בעקבות התמקצעות רבה יותר שחלה בתחום הקוסמטיקה עם לימודי קוסמטיקה רפואית לימודי קוסמטיקה רפואית שמכשירים את הלומדים במסגרת לימודים אלו ללמוד ולהכיר את המבנה הפיזיולוגי של עור הגוף מההיבט הקוסמטי. בוגרות ובוגרי לימודי קוסמטיקה רפואית יכולים להעניק למטופלים טיפולים קוסמטיים בלתי חודרניים שייתנו מענה לא רק על בעיות קוסמטיות אלא גם על בעיות רפואיות ומכאן הייחוד של התחום.

המתכונת של לימודי קוסמטיקה רפואית

לימודי קוסמטיקה רפואית נערכים על פי רוב במתכונת דו או תלת שבועית ונמשכים כמה חודשים. הם כוללים תכנים מקצועיים מעשיים שדורשים תרגול שנעשה בליווי מורי ומנחי הקורס וגם לימודים עיוניים שקשורים ומשקיים לעולם הרפואה. לימודים להכשרת קוסמטיקאיות רפואיות יכולים להיות לימודי המשך למי שסיימה קורס להכשרת קוסמטיקאיות ומעוניינת להעמיק בתחום המרתק והייחודי הזה. מבחינת אפשרויות תעסוקה ניתן בהחלט לומר שהשמים הם הגבול.

הבוגרים והבוגרות

בוגרות לימודים להכשרת קוסמטיקאיות רפואיות יכולות להשתלב במכוני היופי והאסתטיקה שפזורים בכל רחבי הארץ או לפתוח עסק עצמאי ולפצוח בקריירה עצמאית ומרתקת.