האם ניתוח הרמת חזה משפר את הביטחון העצמי

הרמת חזה לחידוש תחושת הנשיות

כולנו רוצים להיראות טוב יותר, אנרגטיים יותר וכמובן צעירים יותר ורבים עושים לא מעט בכדי שזה יקרה. אצל נשים, החזה הוא לא רק איבר אלא סמל של ממש, וחזה נפול פוגע בדימוי שלהן.

אומנם, חלק ניכר מהנשים שפונות לברר על ניתוח הרמת חזה אלו נשים בגיל מבוגר יחסית, גיל שנותן את אותותיו גם על אזור זה בגוף, אך לא רק. צניחת חזה יכולה להיות גם תוצאה של הריונות, הנקות ולידות, ירידה משמעותית במשקל או כל בעיה באלסטיות של העור. אין ספק שניתוח הרמת חזה במקרים כאלו יהפוך אותו לנשי יותר, מושך יותר, זקוף יותר וזקור יותר, ופועל יוצא מכך הוא הגברת בטחונה העצמי של האישה ויצירת תחושה טובה יותר ושלימה יותר עם הגוף.

ניתוח עם או בלי הגדלת חזה

ניתוח הרמת חזה יכול להיות עם או בלי הגדלת חזה וכך גם ההחלטה האם להכניס שתלי סיליקון או שלא. ככלל, ניתוח הרמת חזה יכול להיות רק ההרמה עצמה, תלוי כמובן האם יש מספיק נפח בשד בכדי שתתקבל התוצאה הרצויה.

הניתוח עצמו

בשונה אם כן מניתוח הגדלת חזה, אין תמיד צורך בהחדרת שתלים ובניתוח עצמו קודם כל מעצבים את הפטמה ואת העטרה ולאחר מכן מגיעים למיקום המקורי של השד טרם צניחתו ומסירים את עודפי העור. הניתוח אינו נחשב לניתוח ארוך ומשכו הוא כשעתיים וחצי, תלוי מי המנתח ומה מידת הניסיון שלו, עד כמה הניתוח מורכב ובאילו חומרי הרדמה צריך המנתח להשתמש.

לאחר הניתוח

ניתוח הרמת חזה דורש תקופת החלמה כמו ניתוח הגדלת חזה, וההחלמה הראשונית היא של כחודש ימים אך מומלץ לא לבצע פעילות גופנית מאומצת כמו ריצה עוד כחודשיים, מכיוון שריצה כמו כל פעילות אירובית אחרת מטלטלת את השד וגורמת לכאבים. ניתן לבצע פעילות גופנית בעצימות נמוכה כמו הליכה ומומלץ לעשות שימוש בחזייה תומכת מיוחדת בכדי להקטין טלטולים ותזוזות. תוצאות הניתוח אמורות להחזיק שנים ארוכות אך הן תלויות באורח החיים של האישה המנותחת כמו גם בנטייה הטבעית של השדיים שלה לנפול ובגמישות העור שלה. אישה שלא תעבור לאחר הניתוח הריונות ולידות ולא מבצעת באופן קבוע פעילות ספורטיבית מאומצת, אמורה להישאר עם תוצאות הניתוח זמן רב מאוד לעומת אישה שכן.

צלקות – נשארות או שלא?

ניתוח הרמת חזה הוא אם כן ניתוח הכולל מספר חיתוכים שחלקם אומנם מזעריים אך הם עשויים להשאיר צלקות לאחריהן. ברוב המקרים הצלקות הללו מטשטשות עם הזמן וכמעט ולא ניתן לראות אותן בגלל הבהרתן, ובכל מקרה התועלת עולה על ה"נזק" – צורת חזה רצויה.

ניתוח הרמת חזה אם כן יכול לעשות פלאים לביטחונה העצמי של האישה, ונשים רבות מדווחות שלאחר שביצעו את הניתוח והחלימו הן "נולדו מחדש", התחילו לצאת יותר מהבית וליזום קשרים רומנטיים, ובאופן כללי להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמן.