המסת שומן

המסת שומן - ליפוליזיס (Lipolysis)

תאי השומן הינם נחלת רוב האוכלוסייה הבוגרת, בנשים הם מתמקדים באזור הבטן והירכיים בעוד שבקרב גברים בעיקר באזור הבטן התחתונה. תאי השומן יכולים לגדול עד פי 9 מגודלם המקורי ואף להתרבות ולכן מהווים מקור מאתגר להתמודדות בניסיון להיפטר מהם.
 
המסת שומן - ליפוליזיס (Lipolysis)
 
מכאן נשאלת השאלה - האם ניתן להפחית היקפים באזורים שונים בגוף בזמן קצר וללא ניתוח? התשובה היא חיובית. זאת בניגוד לעבר בו במשך שנים ארוכות הטיפול התבסס על תרגילי התעמלות מפרכים עם מעורבות של שרירי חגורות הבטן.  הניסיון בעבר לימד שאכן עם פעילות גופנית סדירה ומאומצת ובשילוב של דיאטות שונות ניתן להוריד את הכמות הכללית של השומן בגוף אך ההשפעה מעטה בלבד על צבירת השומן באזורים הטיפוסיים לגבר ואישה. לכן נעשה ניסיון להתמודד עם בעיית ההצטברות הממוקדת באמצעות ניתוח שאיבה (liposuction). החסרונות הבולטים של ניתוח הסרת שומן כוללים מגוון של תופעות לוואי הכוללות: עלות גבוהה, גושים באזור המטופל, עור נופל ורפוי והתהליך עצמו של השאיבה היכול להכאיב.
 

המסת שומן - ליפוליזיס (Lipolysis) באמצעות מכשור 

כיום קיימת טכנולוגיה להמסת שומן המבוססת על גלי אולטראסאונד, לייזר, טיפול בקור וגלי רדיו הנועדו בדיוק למטרת הסרת שומן והצרת היקפים. כל הטיפולים ממקדים את העוצמה שלהם לשכבת השומן במטרה להמיסו. ההבדל ביניהם הינו אופן הטיפול, מידת הכאב, עלות ותופעות לוואי נלוות.
ההתערות המוצעים בקליניקה של דר' צווקר מבוססים על טיפול ללא ניתוח עם מינימום תופעות לוואי בשילוב טכנולוגיה מתקדמת של הזרקות, גלי אולטראסאונד ותדרי רדיו (Radio frequency).
כל הטכנולוגיות בשימוש בקליניקה מתקדמות ביותר ומאושרות ע"י משרד הבריאות. הטיפולים ידועים מזה מספר שנים ביעילותן ובטיחותן.
הטכנולוגיה המבוססת על גלי אולטרסאונד מכוונת את הגלים בעזרת מתמר על שטח ממוקד עם יכולת חדירה בהתאם לעוצמת הגל. על ידי כיוונון נכון ניתן להפחית היקף שומן של 4 עד 5 ס"מ כבר בטיפול הראשון.
הטיפול מתאים הן לנשים והן לגברים ויכול לסייע בהפחתה משמעותית באזור הרצוי והבעייתי עבור המטופל. התוויה לטיפול היא השמנת יתר עם Body Mass Index) BMI) הנמוך מ- 30.
 

המסת שומן - ליפוליזיס (Lipolysis) באמצעות הזרקה

המסת שומן על ידי הזרקות ישירות אל תוך מצבור השומן התת עורי הינה שיטה לא פולשנית להפחתת שומן המאושרת על ידי משרד הבריאות. 
אופן הפעולה - באמצעות מספר הזרקות זעירות ניתן להמיס תאים שומניים.

למי מתאים הטיפול?

זריקות להמסת שומן מיועדות לטיפול במצבורי שומן קטנים יחסית בעיקר באזור הסנטר, זרועות, מותניים, אזור הבטן ישבן וירכיים. בשיטה זו ניתן להוריד שומן באזור מסוים. השומן המומס מתפנה באופן טבעי דרך מערכת הלימפה. ניתן להתרשם מהתוצאות כשלושה שבועות מתחילות מהטיפול.

תופעות לוואי וסיבוכים

קיימות תופעות לוואי מינימליות כגון אדמומיות, נפיחות, שטפי דם קטנים באזור הזרקה. טיפול זה מתאים לכל גיל ומין, ויעיל גם לטיפול בצלוליטיס.
חשוב לציין שהשומן המומס אינו חודר למחזור הדם ואינו גורם לעליית ערכי הLDL  או טריגליצרידים בדם או לכבד שומני.