אנטי אייג'ינג

הרפואה המודרנית שמה דגש בחקר האטת תהליכי הזדקנות, " אנטי אֶייג'ינג ", הפוגעים באיכות החיים ובתוחלת החיים.

מאפייני תהליך הזדקנות העור האנושי:

  • ייצור מופחת של קולגן ואלסטין המקנים את המוצקות והגמישות לעורנו.
  • הפחתת השומן התת-עורי הגורם איבוד נפחים, להיווצרות שקעים בפנים וצניחת רקמות המקנים מראה עייף ומזדקן. בדקו גם המסת שומן
  • הופעת כתמי פיגמנטציה כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש.
  • קמטים, נימים ונגעים של העור. בדקו גם מילוי קמטים

המונח אנטי אייג'ינג  (Anti Aging)

אנטי אייג'ינג  (Anti Aging) הפך זה מכבר למטבע לשון בעולם הרפואה האסתטית ומשתמשים בו לאפיון קטגוריה  רחבת טווח של מוצרים, טיפולים והתוויות למניעת הזדקנות מוקדמת של העור.

תיקון - הגנה - מניעה.

מחקרים מעידים שרק 20% מסימני הגיל (כתוצאה משינוים הורמונאליים) כגון יובש, רפיון, קמטים, כתמי שמש, גיל ופיגמנטציה, הינם תולדה של התבגרות כרונולוגית, ואילו, 80% מסימני הגיל הם תולדה של מכלול הנזקים הפנימיים והחיצוניים אליהם אנו חשופים במהלך חיינו ובעיקר נזקי קרינת השמש, זיהום אויר, עישון, חוסר שינה, תזונה...

כיום, ניתן למזער ואולי אף למנוע עד כ- 80% מהנזקים על ידי  טיפולים למניעת הזדקנות העור וטיפולים הממריצים את יצור הקולגן והאלסטין ותורמים לעור מוצק. טיפולים אלו מתאגדים תחת המונח "אנטי אייג'ינג".

שני כללי הטיפול המחייבים ל"אנטי אייג'ינג"  הם:

  1. שימוש יומיומי בתכשירי הגנה המכילים מסנן קרינה בדרגת 30 SPF   ומעלה.
  2. הקפדה על תחזוקה, תיקון ומניעה באופן רציף ועקבי.

טיפולי ה"אנטי אייג'ינג" כיום מתקדמים יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית.

טיפול למיצוק והצערת העור

בגיל בוגר נפגם האיזון הביולוגי של העור עקב שינויים פנימיים וחיצוניים. האיזון הביולוגי הוא המעניק לעור את מראהו הצעיר, הרענן והגמיש.

הרפואה האסתטית המודרנית משתמשת בגישה ההוליסטית, מציעה מגוון שיטות בטכניקות חדישות ומתקדמות ושילוב בין טכניקות שונות לכל בעיה אסתטית: הצערת העור, הבהרת כתמים, החלקת קמטים, טיפולי עיניים, טיפול בבעיות פיגמנטציה ועוד טיפולים לחידוש פני העור.

טיפולים אלו יכולים לתת מענה כטיפול יחיד וכן בשילוב עם ניתוחים פלסטיים למתיחת עור הפנים. יש לזכור שהגישה הניתוחית אינה נותנת מענה לשיפור איכות העור, לפיגמנטציות ואיבוד נפחים ואף עלולה להדגיש אותם עוד יותר.

כיום קיימים פתרונות רבים לטיפולי אנטי אייג'ינג שלא מצריכים התערבות ניתוחית.

באמצעות מכשור מתקדם כגון גלי רדיו, אולטרא-סאונד בשילוב עם טכנולוגיות נוספות כגון מזותרפיה (מחטים קטנות הפותחות את הנקבוביות ולאחריהן מוחדרים ויטמינים לעור) והזרקות, ניתן לעודד בניית סיבי קולגן ואלסטין בעור.  האזורים המתאימים לטיפולי אנטי אייג'ינג הם פנים, צוואר ומחשוף.

את תוצאות הטיפול ניתן לראות מיד לאחר הטיפול הראשון אך לתהליך חידוש יעיל ושימור מתמשך מומלץ על סדרת טיפולים ולאחר מכן תחזוקה.

שיטות טיפוליות לעיכוב תהליך ההזדקנות של העור:

  • פילינג או קילוף העור היא אחד השיטות העתיקות לשיפור כל הפרמטרים של העור.
  • שילוב של גלי רדיו (RF) ואולטרה-סאונד  גורמים לחימום העור, להאצה של זרימת הדם והחדרת חומרים פעילים לעור ובכך מעודדים יצירת קולגן וחומצה היאלורונית המובילים למיצוק והצערת העור. הטיפול בגלי רדיו מתאים לפנים ולגוף, מסייע לטיפול בשמירה על עור בריא ומטופח, מפחית קמטים ומעכב את הזדקנות העור סביב העיניים, השפתיים והמצח.( קראו על עיבוי שפתיים ) בנוסף, הטיפול בגלי רדיו מסייע בהעלמת צלקות אקנה, משפר את גמישות העור ומרפה מתח שרירי, יעיל לטיפולי הצרת היקפים וחיטוב הגוף, חיטוב ומיצוק ישבן, ירכיים, זרועות ובטן.
  • מזותרפיה, הטיפול הקלאסי מתבסס על הזרקה תוך עורית של חומרים חיוניים, הכוללים קולגן וחומצה היאלורונית בשילוב מינרלים שונים.